top of page
  • תמונת הסופר/תHoomy

יתרונות הסיור הוירטואלי למכירת דירה או בית

עודכן: 14 באפר׳ 2023

מה אם הייתם יכולים לבקר בדירות או בתים שאתם אוהבים מבלי לקום מהספא? עם הביקור הוירטואלי, החלום הזה התגשם. או כמעט, כי ברור ששום דבר לא יכול להחליף את החוויה של ביקור אמיתי בבית או בדירה העתידית שלכם. אבל הביקור הוירטואלי מאפשר לעשות מיון ראשון ולהימנע מנסיעות מיותרות, מבלי לעבור במשרד תיווך.
סיורים וירטואליים הפכו לאחד הכלים הפופולריים לרכישה או מכירת נכס נדל"ן. סיורים אלה מאפשרים לרוכש פוטנציאלי לראות את הנכס עצמו וכל חדר וחדר בנפרד בכל זמן ומקום שבו הוא נמצא ולתת תמונה מלאה על הנכס כך שאין הפתעות. החוויה הוירטואלית עוזרת לרוכש למנוע ביקורים מיותרים והמוכרים יכולים להיות רגועים שהקונים שמגיעים לנכס לביקור פיזי יודעים במה מדובר והסיכוי שירכשו את הדירה גדול יותר.


מהו סיור וירטואלי וכיצד הוא נעשה?

סיור וירטואלי הוא סיור בנכס עצמו אשר נעשה באמצעות צילום בפורמט 360. סיור זה אינו מצריך משקפי מציאות מדומה, נכנסים דרך הטלפון הנייד או המחשב ולוחצים על ״סיור וירטואלי״. לאחר שלוחצים נפתח הסיור וניתן לטייל בנכס עצמו, להיכנס לכל חדר וחדר ולראות איך הנכס נראה במציאות. הסיור עצמו נותן תמונה מלאה ואמיתית על הנכס בזמן אמת כך שאין הפתעות.


למי מתאים סיור וירטואלי?

סיור וירטואלי מתאים לאנשים אשר מעוניינים לרכוש או למכור נכס ולא רוצים לבזבז זמן מיותר על ביקורים מיותרים בבית לקונים שלא מכירים את הבית. הסיורים נותנים לאותו רוכש או מוכר הנכס תמונה מלאה על הנכס הקיים כפי שהוא במציאות ודבר זה חוסך לו לא מעט זמן וכסף. באמצעות סיור זה הרוכש יכול להחליט תוך דקות ספורות אם מתאים לו הנכס והאם כדאי לו להגיע למקום פיזית ולסגור. טכניקה זו דומה למה שמכירים באמצעות Google Street View. אנשים מעדיפים כעת סיורים וירטואליים על סדרת התמונות הפשוטה.


באיזה ציוד משתמשים לבניית סיור וירטואלי?


כדי להשיג תוצאות ריאליסטיות, מניחים מצלמה גדולה ממוקמת על חצובה. לאחר מכן היא תסרוק את החלל סביבה ב-360°. טכניקה זו מאפשרת להשיג תמונות ברמה גבוה, כי לא מדובר בצילום פשוט, אלא של סריקת החלל ולאחר מכן נבנה מודל באופן זהה. כך יוכלו הקונים לנוע בקלות בדירה, לצפות בכל פרטי החדרים ואפילו בנוף הנשקף מהחלון או מהמרפסת!איך להכין את הדירה או הבית לפני צילום?


כדי להשיג תוצאה ברמה גבוה, הדברים צריכים להיעשות בסדר. לפני שנגיע תקבלו מסמך שיסביר לכם איך להכין את הנכס בצורה הטובה ביותר. "המצלמה לוכדת את הפרטים הקטנים ביותר, אז תצטרכו לסדר ולנקות את החללים כדי לגרום לו להופיע במצב הטוב ביותר.מה האינטרס לרוכשים ?


למי שמחפש לרכוש נכס למגורים, הביקור הוירטואלי מופיע כאלמנט של נוחות. ראשית, הם יכולים למיין את הנכסים וללכת רק לדירות ובתים שבאמת מתאימים לרצונותיהם. מפחית את הסיכוי להגיע לדירות לא מתאימות.


"שמנו לב שרוכשים מקבלים ייעוץ מקרוביהם לפני שהם מחליטים על קניה. לכן זה מרגיע, להיות מסוגלים לבצע את הביקורים מרחוק ולשתף אותם עם חברים או קרובי משפחה כדי לקבל את דעתם", מציין אילן חימי. הם כבר לא צריכים לחכות שהם יבואו לראות גם הם את הנכס ויכולים לקבל את החלטתם יותר בקלות.מה היתרונות של סיור וירטואלי למכירת נכס?


לסיור וירטואלי ישנם לא מעט יתרונות :


1. חסכון בזמן ובמשאבים - סיור וירטואלי מאפשר לצפות בנכס מרחוק, מבלי להיות חייב להגיע למקום באופן פיזי. זה חוסך בזמן ובעלויות הנדרשות לנסיעה ולאירוח.


2. נוחות - סיור וירטואלי מאפשר לצפות בנכס בזמן שנוח למשתמש, בלי להיות חייב לתאם פגישה עם סוכן נדל"ן או להיות מחויב לזמינות קבוע.


3. זמינות - סיור וירטואלי מאפשר למשתמש לראות את הנכס בכל שעה שברצונו,.


4. שיתוף נתונים - סיור וירטואלי מאפשר למשתמש לשתף את הנכס עם אנשים אחרים, כגון בני משפחה, חברים או מומחים.


5. חווית משתמש מעולה - סיור וירטואלי מאפשר למשתמש לחוות את הנכס בצורה מרשימה ומעולה, להתמקד בפרטים החשובים.


הביקור הוירטואלי הוא נכס אמיתי בעת מכירת הנכס שלך. "כל הסטטיסטיקות מוכיחות את זה, זה מקצר את זמני העסקאות", אומר אילן חימי. טכנולוגיה זו לא מסתירה כמעט דבר מהבית, לטובה ולרעה. הקונים כבר לא יגיעו סתם. הביקורים הפיזים שיתקבלו יהיו יעילים ,מהירים ומוצלחים יותר.


זה מונע הפתעות לא נעימות לשני הצדדים. "גילינו גם שהמשא ומתן סביב המחיר יהיה פחות חשוב", מוסיף אילן. למה ? מכיוון שהקונה מודע לחלוטין לנכס שהוא עומד לקנות. הוא מבין מדוע עליו לשלם את הסכום המבוקש וינסה פחות לנהל משא ומתן. בתנאי כמובן שמחיר הנכס תואם את המציאות!


אחד עשר, אחרי 2-3 ביקורים בממוצע בעל הנכס מוכר את הנכס.


יתרונות אלה הופכים את הסיור הוירטואלי ליעיל, נוח וקל בטרם רכישה או מכירת נכס.בזכות הסיור הוירטואלי, הקונים העתידיים שלכם יכירו את הנכס כאילו הם כבר היו, מבלי להגיע. הם יידעו מיד אם הם אוהבים את הנכס או לא מבלי להפריע לכם.

Comments


bottom of page